Green Card Başvuru Süreci

Her senenin ilk günü başlayan başvurular kasım ayının 3 ünde son bulur. Mayıs ayının ilk haftası sonuçlanır. Green card başvurusu yapmak isteyen adaylar internet üzerinde bir form doldurarak bu form ile başvuru yapabilmektedirler.(başvuru formu linki) Ancak yılda 4 milyon başvuru sadece uygun olmayan fotoğraf yükleme, uygun olmayan yazı tipi eksik doldurulmuş form gibi sebeplerden dolayı çekilişten men edilmektedir. Amerikan hükümeti çekilişe katılabilmek için mutlaka hatasız bir formu taraflarına iletmenizi beklemektedir. Amerika rüyasına başlamadan elveda dememek için mutlaka uzmanlarca başvurularınızın yapılmasını tavsiye ediyoruz.7 yıllık bilgi ve tecrübemiz en büyük referansımız. Hem başvuru süreci hem de sonrasında neler ile karşılaşacağınız hakkında bilgi almak için bizlere ulaşabileceğiniz telefon numaramız ve mail adresimiz aşağıda belirtilmiştir. Sormak istediğiniz sorular ve Green card başvurusu yapmak için bizlere ulaşınız. (telefon ve mail adresi) Başvuruları eksiksiz tamamlamak için:

  • Başvuru formuna ekleyeceğiniz fotoğraf uygun olmalıdır. Kişi kafası ileriye bakacak şekilde olmalı ve direkt olarak flaşa bakmamalıdır. Arka font beyaz olmalı ve kişi direkt olarak flaşa bakmamalıdır. Hafif tebessüm etmelidir.
  • Yazı fontu ile oynanmamalıdır
  • İstenilen bilgiler eksiksiz ve doğru olmalıdır. İstenilmeyen bilgiler kesinlikle yazılmamalıdır.

Başvuru sonrası mayıs ayının ilk haftası sizlere tarafımızca verilen başvuru bilgilendirme formunda bulunan numaraları ilgili siteden kontrol ederek green card hakkı kazanıp kazanmadığınızı kontrol edebilirsiniz. Eğer bu hakkı kazandıysanız Ankara da bulunan Amerika konsolosluğunu ziyaret ederek orada mülakata tabi tutulacaksınız. Mülakat ta herhangi bir soru veya herhangi bir şey soru bulunmamaktadır. Bu form İngilizcedir formu tarafımıza baş vurarak da doldurabilirsiniz. Formun içeriği ise sizlerin bilgileri vesaire sorular ile donanmıştır. Yine eksiksiz ve tam olarak doldurulması zorunludur. Green card kazanmış olan bireyler maksimum 1 sene içerisinde Amerika yı ziyaret etmek zorundadır. Sonrasında ise dilediği zaman Amerika ya yerleşebilirler.