Green Card Çekilişi Sonuçları

Green card çekilişi mayıs ayının ilk haftası sonuçlanır. Başvurunuzun sonunda tarafımızca sizlere verilen başvuru bilgilendirme formunda ki sayıları ilgili alana girerek bu hakkı elde edip etmediğinizi kontrol edebilirsiniz. Çekiliş sonucu eğer green card kazanmış iseniz Ankara da bulunan Amerika konsolosluğunu ziyaret ederek orada sizlere verilen formu eksiksiz ve doğru bir şekilde doldurmanız gerekmektedir. Bu süreci yine tarafımıza danışarak da yürütebilirsiniz. Bu form da doğru şekilde Amerika tarafına sunulduğunda maksimum 1 sene içerisinde bu ülkeye giriş çıkış yapmanız gerekmektedir. Sonrasında dilediğiniz zaman Amerika ya yerleşebilirsiniz. Çekilişe başvuran evli çiftler ise herhangi birisi green card hakkı kazandığında eşini de bu haktan yararlandırabilir.

Green Card Başvuru Bilgilendirme Formu Numarası Nedir?

Başvurunuz sonrasında tarafımızdan sizlere iletilen başvurunuzun tamamlandığına dair bilgiler içeren maili açtığınızda karşılaşacağınız sayfanın 2017 numarası ile başlayan 16 haneli numarasına denir.

Green Card Kazanıp / Kazanamadığımı Nasıl Anladım?

İlgili siteye başvuru bilgilendirme formu numaranızı yazıp green card hakkı kazanıp kazanmadığınızı kontrol ettiğinizde 2 durum ile karşılaşabilirsiniz.

  1. Has not been selected– ki bu yazıyla hiç karşılaşmamanız en büyük temennimizdir. Türkçe çevirisi ise seçilemediniz demektir. Seçilemediğiniz taktirde umudunuzu bir sonra ki sene yapılacak olan çekiliş için sürdürmenizi temenni ederiz.
  2. İngilizceniz yok ise sizin anlayamadığınız başında sizin isim ve soyadınızın yazdığı uzunca yazılmış bir mektup. Bu mektubu gördüğünüz taktirde ise sevinebilirsiniz çünkü bu çekiliş sonrası green card almaya hak kazandınız demektir.

Green Card Kazandığım Taktirde Ne Yapmam Gerekmektedir?

Kazandığınız takdirde süreci ilerletebilmek adına bizlere telefon aracılığı ile ulaşabilir ve süreci birlikte yönetebilmemiz için hizmetlerimizden yararlanabilirsiniz. Konusunda uzman arkadaşlarımız tarafından yönlendirilebilir veyahut bu işlemleri sizler için halletmemiz adına yardımlarımızdan uygun bir ücret ile faydalanabilirsiniz.