Green Carda Kimler Başvurabilir?

Green card çekilişine başvurabilmek için herhangi bir yaş sınırı yoktur. Fakat en az lise mezunu ve dengi okullardan mezun olmak gerekir. Eğer lise mezunu değil iseniz son 5 yılınız toplam 2 yılında çalışmış olmak ve bunun da belgelenebilir olması gerekmektedir. İngilizce bilmek kesinlikle şart değildir. Yani dil bilmeden de başvuru yapabilirsiniz. iş tecrübesi aranmaz. Green card kazanan kişilerin eşleri ve 21 yaşını doldurmamış bekar çocukları da otomatik olarak green card sahibi olmaktadırlar. Evli bireyler ayrı ayrı başvuru yaparak şanslarını arttırabilirler. Yani erkeğin başvurusu kabul edilmedi ama eşinin başvurusu kabul edildiyse bile erkekte Green card hakkı kazanmış olur. Adres Usa ekibi olarak evli çiftlerin şanslarını arttırmaları için her bireyin ayrı ayrı başvuru yaparak şanslarını katlamalarını şiddetle tavsiye ederiz.

Özetle green card çekilişine katılabilmek için:

  • Lise veya dengi mezunu olmaz,
  • Lise mezunu değil iseniz son 5 yılınızın en az 2 yıl süresinde uzmanlık gerektiren bir alanda çalışmış olmak ve bunu belgeleyebilmek,
  • Lise veya dengi mezunu iseniz iş tecrübesi aranmaz,
  • İngilizce bilmek kesinlikle şart değildir,
  • Green card çekilişine katılmak ve çekilişi kazanmak için mesleğinizin, yaşınızın, yüksek lisans veya üniversite mezunu olmanızın, sertifikalarınızın hiçbir etkisi yoktur. Yani lise mezunu ve üniversite mezunu, doktor ve fabrika işçisi, zengin veya yoksul olmanın sizlere sağladığı herhangi bir yarar veyahut zarar yoktur.

Yukarıda ki şartlara uygun olan herkes çekiliş ile belirlenen bu hakka sahip olabilirler.